Stronę tą wyświetlono już: 3317 razy
Nadszedł kres starego telewizora kineskopowego DAWEOO, który zajmował niepotrzebnie tylko miejsce. Zacznę omawianie pozyskanych elementów od tych najprostszych, czyli przycisków monostabilnych w układzie prostopadłym, których w tym modelu telewizora znalazło się aż sześć.
![Przyciski monostabilne w układzie prostopadłym wyciągnięte z telewizora Daweoo](https://obliczeniowo.com.pl/rysunki/Przyciski_monostabilne_z_telewizora_Daweoo.jpg)
Z wnętrza telewizora udało mi się wylutować wciskany przycisk głównego wyłącznika telewizora.
![Wyłącznik główny telewizora kineskopowego](https://obliczeniowo.com.pl/rysunki/Wylacznik_glowny_telewizora_kineskopowego.jpg)
Na płycie głównej telewizora znalazłem również przekaźnik stykowy, którego cewka jest złączana prądem stałym 12V. Przekaźnik nadaje się no załączania prądu 250V AC o natężeniu maksymelnie 8A.
![Przekaźnik stykowy wylutowany z płyty głównej telewizora kineskopowego Daweoo](https://obliczeniowo.com.pl/rysunki/Przekaznik_stykowy_z_telewizora_kineskopowego.jpg)
Z powodzeniem udało mi się również wyciągnąć gniazdo słuchawkowe mini jack 3,5 mm.
![Gniazdo słuchawkowe mni jack 3,5mm wyciągnięte z płyty głównej telewizora kineskopowego Daweoo](https://obliczeniowo.com.pl/rysunki/Gniazdo_sluchawkowe_mini_jack_z_telewizora_kineskopowego.jpg)
Kolejne gniazdo złącza nieznanego mi przeznaczenia również z powodzeniem wylutowane.
![Nieznane gniazdu złącza z telewizora Daweoo](https://obliczeniowo.com.pl/rysunki/Zlacze_telewizora.jpg)
Z powodzeniem udało się wylutować nieprzydatne z mojego punktu widzenia dwa złącza SCART.
![Złącza SCART (Euro) wylutowane z telewizora Daweoo](https://obliczeniowo.com.pl/rysunki/Zlacza_SCART_wylutowane_z_telewizora_Daweoo.jpg)
Kolejne złącze tym razem antenowe.
![Złącze antenowe telewizora Daweoo](https://obliczeniowo.com.pl/rysunki/Zlacze_antenowe_telewizora_Daweoo.jpg)
Pozystor PDC 7ROM TKS 0809 służący do zmiany natężenia prądu cewek rozmagnesowujących kineskop. Jest to rodzaj termistora, który gdy przy rosnącej jego temperaturze zwiększa swoją rezystancję.
![Pozystor PDC 7ROM TKS 0809 sterujący cewkami rozmagnesowującymi kineskop w telewizorze Daweoo](https://obliczeniowo.com.pl/rysunki/Pozystor_PDC_7ROM_TKS_0809_sterujacy_cewkami_rozmagnesowujacymi_kineskop.jpg)
Czujnik IR, który umożliwiał sterowanie za pomocą pilota.
![Czujnik IR z telewizora Daweoo](https://obliczeniowo.com.pl/rysunki/Czujnik_IR_z_telewizora_Daweoo.jpg)
Dioda świecąca dwukolorowa w plastikowej podstawce i z trzema wyprowadzeniami.
![Dioda świecąca dwukolorowa z telewizora Daweoo](https://obliczeniowo.com.pl/rysunki/Dioda_dwukolorowa_z_telewizora_Daweoo.jpg)
Stabilizator KIA78 R05PI, którego dane znalazłem tutaj. Układ stabilizuje napięcie do wartości 5V. Maksymalne natężenie prądu na wyjściu układu to 1A. Czwarta nóżka w układzie umożliwia włączanie i wyłączanie stabilizacji. Układ posiada zabezpieczenie przeciwprzepięciowe oraz przeciwprzegrzaniowe. Przy 1,5 W obciążeniu układ się nie grzeje, przy większym obciążeniu zaczyna się wydzielać znacząca ilość ciepła i wymagany jest do stabilnej pracy radiator. Układ przyda mi się do zmiany napięcia z 12V z zasilacza, który kiedyś kupiłem na 5V.
![Stabilizator KIA78 R05PI wylutowany z płyty głównej telewizora Daweoo](https://obliczeniowo.com.pl/rysunki/Stabilizator_KIA78R05PI_z_telewizora_Daweoo.jpg)
Następny stabilizator napięcia KIA 1117PI 33, którego dane znalazłem tutaj z opisem not recomended for new design (nie rekomendowane dla nowych zastosowań). Stabilizator ten obniża napięcie do 3,3V a jego maksymalne obciążenie prądowe to 0,8A.
![Stabilizator KIA1117PI33 z telewizora Daweoo](https://obliczeniowo.com.pl/rysunki/Stabilizator_KIA1117PI33.jpg)
Diody RGP30JP wysokonapięciowe 600V o maksymalnym bezpiecznym prądzie przepływu 3A dwie sztuki. Jedna dioda DGP30 o napięciu pracy do 1500V i maksymalnym obciążeniu prądowym 3A. Dwie diody SR306 o maksymalnym napięciu pracy 60V i natężeniu 3A. Wszystkie te diody mają podobne gabaryty i wymiary.
![Diody SR306, RGP30JP i DGP30 z telewizora Daweoo](https://obliczeniowo.com.pl/rysunki/Diody_SR306_RGP30JP_DGP_30.jpg)
Na koniec oczywiście kondensatory elektrolityczne, jeden kondensator foliowy, trochę ceramicznych a także bezpiecznik i trochę rezystorów, które nadają się jeszcze do ponownego wykorzystania. No i jeszcze dwa tranzystory D2058 i H10NC60FI.