Electron - przydatne narzędzia programisty

Autor podstrony: Krzysztof Zajączkowski

Stronę tą wyświetlono już: 637 razy

Uruchomiwszy podstawowy projekt z poprzedniej strony tegoż działu można było zauważyć defultowe menu, w którym warto zwrócić uwagę na pozycję View →Toggle Developers Tools co powinno ku zaskoczeniu niektórych wyświetlić w oknie narzędzia, które powinny być dostępne jedynie w przeglądarce! Warto więc sobie przypomnieć, że tak naprawdę tam pod spodem pod tą aplikacją desktopową znajduje się właśnie silnik V8 używany przez Google w przeglądarce Chrome.

Electron - widok z otworzonym okienkiem narzędzi deweloperskich
Rys. 1
Electron - widok z otworzonym okienkiem narzędzi deweloperskich

Te narzędzia stanowią pewne udogodnienie dla programisty umożliwiając podejrzenie co się dzieje pod spodem, jakie zapytania się wysyłają, jakie błędy się wyświetlają i umożliwiają łatwiejsze stylowanie czy też poprawienie styli elementów html osadzonych w widoku okna programu.

Warto też nadmienić, że nie wszystkie komunikaty będą wyświetlane w wyżej pokazanym oknie narzędzi programisty. Tak się bowiem składa, że komunikaty uruchamiane z poziomu pliku index.js są wyświetlane w konsoli, z poziomu której program został uruchomiony. W przypadku Visual Studio Code jest to konsola wbudowana w tenże program.

Propozycje książek