Programik do rysowania tekstem (ASCII-art)

Stronę tą wyświetlono już: 4800 razy

Wpadłem sobie na pomysł napisania małego programiku do rysowania tekstem (ASCII-art). Screen programu zamieszczam poniżej:

Program napisany w Pythonie 3+ do rysowania tekstem w stylu ASCII-art
Rys. 1
Program napisany w Pythonie 3+ do rysowania tekstem w stylu ASCII-art

W programie jest możliwość zapisu i odczytu obrazu zapisanego w rozmiarze: 80x50 (80 znaków, 50 linii) jako pliku tekstowego. Można również zapisać rysunek do pliku Pythona z rozszerzeniem *.py, gdzie zostaną zapisane również kolory z wykorzystaniem ANSI escape code. Smutną wiadomością będzie zapewne fakt, że zadziała to jedynie na systemach Linux i (prawdopodobnie) iOS, lecz nie na Windowsie. Rysowanie lewym przyciskiem myszy, wybranym przez siebie znakiem i kolorem. Prawy przycisk zamalowuje obszar spacją (wymazywanie). Kod programu umieściłem na GitHub-ie (link na dole strony).

Propozycje książek

Załączniki:

Kod programu do rysowania ASCI artów na GitHub-ie

Komentarze

Administrator

Data: 08-07-2017 06:38:18

@kordix Działa? To mam szczęście. A tak na poważnie to niektóre skrypty mogą być napisane pod np.Pythona 2.7 i wtedy się na 3+ mogą nie ruszyć. Wiele bibliotek zostało pozmienianych w tym tkinter się nieco inaczej ładuje. Może to była przyczyna nie uruchamiania się skryptu. A poza tym życzę powodzenia w nauce. Python to całkiem fajny i zabawny język programowania, warto się go uczyć.

kordix

Data: 07-07-2017 22:47:23

Kurde działa. Byłem sceptycznie nastawiony do pythona. Większość skryptów nie idzie się normalnie uruchomić. Może jednak jakoś się przekonam do tego języka.