Matematyka

Autor podstrony: Krzysztof Zajączkowski

Stronę tą wyświetlono już: 39473 razy

Wstęp

Matematyka to jedna z najwspanialszych nauk, której zawdzięczamy bardzo wiele. Choćby podstawowe operacje matematyczne takie jak dodawanie czy odejmowanie, mnożenie i dzielenie są wykorzystywane przez nas w codziennym życiu. Istnieją też obiekty, których powstanie nie było by możliwe bez matematyki, do takich obiektów można zaliczyć każdy pojazd mechaniczny, komputer, kalkulator, a nawet zwykłe biurko, na którym stoi Twój komputer. Myślę, że chociażby z tych względów nie należy lekceważyć matematyki (nawet jeśli wydaje się ona bardzo trudna), ponieważ z jej istnienia korzystają miliony ludzi na świecie.

Symbole stosowane w tym dziale

W ramach tego działu stosowane będą symbole używane w matematyce, z tego też względu warto zaznajomić się z ich znaczeniem. Poniżej zamieszczam tabelkę opisującą podstawowe symbole stosowane w matematyce:

Stałe matematyczne

W matematyce jak i w wielu innych dziedzinach nauk ścisłych stosuje się często wartości stałe, związane z danym zagadnieniem. Toteż poniżej z najdzikszą rozkoszą zamieszczam zestawienie najpopularniejszych stałych matematycznych.

Strony powiązane
strony powiązane
  1. matematyka.pl - forum matematyczne
  2. wiw.pl/matematyka - strona o tematyce matematycznej
Literatura:
literatura
  1. Szczepan Jeleński "Śladami Pitagorasa", Wydanie ósme, Warszawa 1988, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne;
  2. Maciej Bryński "Geometria dla zasadniczych szkół zawodowych część II", Warszawa 1968, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne;
  3. Józef Sidorowicz "Matematyka Wykłady dla studentów wydziałów technicznych Tom I", Koszalin 1997, Politechnika Koszalińska;
  4. W. Krysicki i L. Włodarski "Analiza matematyczna w zadaniach część I", wydanie szóste, Warszawa 1966, PWN
Propozycje książek