FAQ

Autor podstrony: Krzysztof Zajączkowski

Stronę tą wyświetlono już: 6631 razy

Na tej stronie umieszczam odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, na które nie będę odpowiadał.

 1. Czy mógłbyś rozwiązać za mnie zadanie z (tu wstaw nazwę dziedziny nauki, z której rozwiązania szukasz)?

  Nie rozwiązuję za nikogo zadań domowych, ponieważ nie było to przyczyną powstania tej strony internetowej. Od pomocy w rozwiązywaniu zadań są odpowiednie fora dyskusyjne, a i tam ludzie nie są skorzy do odwalania za kogoś brudnej roboty (przynajmniej za darmo).

 2. Jakiego programu użyłeś do ...

  Oprogramowanie niekomercyjne:

  • Inkscape - lwią część ilustracji, rysunków "technicznych", schematów etc. etc. wykonałem w tym właśnie oprogramowaniu dostępnym na licencji GPL. Jest to program do grafiki wektorowej 2W.
  • Gimp - różnego typu animacje gif oraz obróbka co niektórych zdjęć (które nielicznie się tu pojawiają). Program również dostępny na licencji GPL.
  • wxMaxima - program do obliczeń arytmetycznych, który również dostępny jest na licencji GPL. Użyłem go do tworzenia klatek różnego typu animacji gif, które później składałem w Gimpi-e.
  • GeoGebra - program do geometrii 2W i 3W napisany w Javie również dostępny za darmo. Nie wykorzystywałem co prawda tego programu tutaj, jednakże jest to dość zmyślne oprogramowanie warte polecenia choć dostępne za darmo tylko w celach niekomercyjnych.
  • kED2 - niekomercyjny program do tworzenia stron internetowych dostępny na licencji freeware.
  • OpenOffice lub LibreOffice - niekomercyjne pakiety oprogramowania biurowego, również dostępne na licencji GNU.